Není dlužník jako dlužník

Když jste jednou šlápli vedle, tak to byla skutečně chyba, za kterou byste se měli zastydět, měli byste toho zalitovat, a hlavně byste se z ní měli poučit. A tečka. Ale rozhodně by to nemělo vypadat tak, že byste toho přešlapu nutně měli litovat celý život, neměli byste studem ani vycházet z domu a všichni by se na vás za váš omyl měli dívat skrze prsty. To je přece hloupost. A přesto to tak chodí.

finanční pomoc

Jakmile člověk jednou pochybí, tak získá záznam v registru dlužníků, a pak už se s ním dál nikdo nebaví. A problém je i v tom, že není záznam jako záznam, někdo si třeba půjčí velké peníze a pak se nemá ke splácení, ale jiný si půjčí a dělá co může, aby vše do haléře splatil, ale o týden se opozdí a už je to tady, v registru má záznam a od té doby už se s ním nikdo nebaví. Zkrátka se jednou dostal do špatné společnosti a tím je pro něj zapovězeno si do konce života půjčit peníze.

americké peníze

A tak to chodí v klasické bance. Pokud tam přijde žádat o peníze někdo, kdo má podobný problém, banka se podívá do registru, vše zjistí a dotyčného pošle o dům dál. Jenže v dalším bankovním domě to dopadne naprosto stejně. Zkrátka to vypadá jako beznadějná situace, která pro toho, který jednou pochybil a nyní potřebuje peníze, nemá řešení. Registr dlužníků, který měl být původně nejen bičem, ale i ochranou sociálně slabších lidí se změnil pouze na ten bič.

kvalitní nabídka

Tak to tady bylo, ale nyní už to tak naštěstí není. Jsou tady nebankovní společnosti, které lidem vycházejí vstříc a snaží se posuzovat případ od případu, tedy oddělovat notorické dlužníky od těch, kteří mají záznam v registru prakticky neprávem. A právě těmto lidem se snaží vyjít vstříc nebankovní hypotéka bez registru, kterou tyto společnosti ušily na míru lidem, kteří si potřebují půjčit peníze, ale mají záznam v registru. Pakliže se člověk v registru ocitnul neprávem, tak si může vzít tuto půjčku, ke které mu postačí, pokud se za ni může zaručit nějakou vlastní nemovitostí.