Sviťte daleko levněji

Zdražování elektrické energie je už v našich zemích každoročním koloritem a letošek samozřejmě nemůže být výjimkou. V podstatě je jedno od kterého dodavatele elektřinu berete, rozdíly v cenách jsou opravdu marginální. Nic se ale nejí tak horké jako se uvaří a ani drahá elektřina vás nemusí nakonec tak bolet, jak jste si možná doposud mysleli. Stačí jen přemýšlet trochu více ekonomicky a vyměnit stávající světelné zdroje za ty nejspořivější vůbec, za LED žárovky.
závěsný světlo

Více typů

Moderní žárovky s LED technologií se dají zakoupit v mnoha variantách, a to jak tvarových, tak i co se týče barvy a svítivosti světla. To je velký pokrok od dob tradičních vláknových žárovek, které v tomto ohledu velice zaostávaly. V čem však zaostávaly daleko více, to byla životnost, která obvykle činila pouhopouhé dva tisíce hodin. To rozhodně není žádná sláva, zvláště, pokud to srovnáte s LED žárovkami, které vydrží fungovat desetkrát až patnáctkrát déle .

Nízká spotřeba

Dlouhá životnost je sice skvělou vlastností, ale problémy s neustálým zdražováním elektřiny to nevyřeší. Důvodem, proč jsou LED žárovky a obecně světelné zdroje s touto technologií tak oblíbené, je jejich spořivost. Jsou energeticky nenáročné, a přitom vytvářejí prakticky stejné penzum světla jako jejich starší kolegyně. V podstatě se nezahřívají, a to ani když jsou v provozu dlouhodobě, klidně i celý den. Vždy můžete LEDku ihned po zhasnutí odšroubovat a nebát se popálení. Na vláknové žárovce po pěti minutách provozu jste si mohli osmažit vajíčka.
stojící žárovky

Férová cena

Vzhledem k tomu, jaké mají LED žárovky a obecně svítidla postavené na této technologii vlastnosti, je jejich cena v podstatě nízká. Pohybuje se okolo dvou stovek za kus, což není málo, ale není to ani příliš hodně, zvláště, když přihlédnete k jejich úsporným vlastnostem a dlouhé životnosti. Berte to jako výhodnou investici do budoucna. Další žárovky pak už pár let kupovat nebudete muset.