Co to je a kam umístit vibrastop Wilson

Tenis je nádherná hra, pokud se umí hrát, a pokud si s ní opravdu rozumíte. Zahrajete si jej v hale i venku na kurtu, na trávníku nebo na antuce, a zahrát se dá i na asfaltu, když na to přijde, v podobě rekreačního sportu.

K tenisové hře patří samozřejmě míčky, tenisky, tenisové ponožky, potítka, čelenky, trička a krátké kalhoty, ale nesmíme zapomenout zejména na rakety. Kvalita raket se za posledních padesát let výrazně změnila, pochopitelně k lepšímu, a zahrát si tento sport může každý bez rozdílu věku a pohlaví. Tenis hrají i malé děti a i možná ty budou vědět, co je to vibrastop.

raketa a míček

Vibrastop Wilson je docela nenápadná pomůcka pro tenisty, která se stává součástí tenisové rakety. Je to drobný předmět, jehož cílem je utlumit rozvibrované struny ve výpletu rakety v okamžiku zásahu míčku. Struny svými vibracemi reagují s kovovým rámem tenisové rakety tak, že se nakonec přenesou na nejbližší předmět, a tím je hráčovo zápěstí a loket. Vibrastopy se používají také u squashe, kde rovněž dochází k silným úderům rakety do míčku.

hráč tenisu při hře

Nejde sice o žádný technický zázrak, ale jistý vliv na průběh hry a kondici hráče to má. Uplatní se to zejména u raket s tvrdšími výplety, např. z polyesteru, a u raket, které nejsou zrovna zařazeny mezi špičkové nástroje.

A kam se vibrastop Wilson vkládá? Podle tenisových pravidel může být pouze pod poslední (dolní) vodorovnou strunou ve výpletu a nikam jinam ho vložit nesmíte. Měl by být umístěný zároveň přesně uprostřed, v ose rakety, aby to mělo význam kvůli vyvážení.

Chcete-li to zkusit s vibrastopem, pak doporučujeme používat značkové, které vám z rakety nevyletí při úderu, a to jak při podání, tak i v zápalu běžné hry na kurtu. Vibrastopy můžete využít při tréninku i při závodech, opět apelujeme na to, abyste je měli správně umístěné, jinak vám hrozí diskvalifikace.