Historické památky Lednice

Neviděli jste ještě krásy Lednicko-Valtického areálu a stále se na to chystáte? Vidět jedinečný areál a pohádkovou přírodou. Máme pro vás skvělou nabídku ubytování přímo v srdci města Lednice. Hotel nabízí krásné moderní pokoje ve třech variantách. Ubytování v Lednici nabízí kouzelný odpočinek ve wellness. Vířivou vanu, infrasaunu, finskou saunu pro šest osob a rozsáhlou nabídku masáží. Součástí hotelu je restaurace Moravia, kde vaří lahodné pokrmy z čerstvých, sezónních surovin. Pyšní se českou https://video.aktualne.cz/dvtv/drahos-zeman-vyhloubil-zprikopu-mezi-lidmi-propast-chci-siln/r~f835da62f45711e79704ac1f6b220ee8/ a moravskou kuchyní doplněnou kuchyní evropskou a mezinárodní. Speciální nabídkou hotelu jsou velikonoční pobyty, kde okusíte tradiční pokrmy a zažijete jedinečné historické zvyky.
zámek lednice
Zámek Lednice je dominantou Lednicko-Valtického areálu, který v polovině třináctého století přešel do vlastnictví rodu Liechtensteinu. Zámek byl přebudován na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Dříve zde byli pořádány sešlosti evropské šlechty. Sešlosti se konaly v reprezentačních sálech v přízemí. V prvním patře můžete vidět soukromé pokoje Liechtensteinů. Ve druhém patře jsou pokoje dětí a jejich guvernantek, které se o děti dříve staraly. Najdeme tu i muzeum loutek Milana Knížáka. Zámek je obklopen krásnou zámeckou zahradou s romantickými stavbami. K vidění tu je palmový skleník, který má ve své sbírce jedinečné exotické rostliny.
skleník Lednice
Dále benátská kašna, římský akvadukt, čínský pavilon. Minaret je jedním z vyhlídkových věží postavený v maurském orientálním stylu. Dosahuje výšky šedesáti metrů a má tři sta dva schodů na nejvyšší ochoz. Dále zřícenina Janův hrad, který sloužil jako lovecký zámeček nebo myslivna. Pořádaly se zde lovy a hostiny. Lednicko-Valtický areál má několik uměle vytvořených ostrůvku obklopených rybníky. V parku je k vidění jedinečná sbírka vzácných stromů a rostlin. Neváhejte a vydejte se za poznáním.