Jak na dokonale zdravé vlasy?

Udržujete si už léta svou bujnou a dlouhou hřívu? Nebo jste spíše tým žen, které volí raději pohodlí a vlasy si neustále stříhají? Nejspíš bychom našli i více táborů, než jen tyto dva základní, avšak bývá zvykem, že se my ženy dělíme na ty s věčně dlouhými a navždy krátkými vlasy. Řeč by však neměla být pouze o délce vlasů. Zajímat by nás mělo především to, zda máme vlasy zdravé. Ať už jsme v jakémkoli věku, jistě víme, že veškerý náš osobní i pracovní životní styl a jeho změny se nejvíce podpisují právě na vlasech.

barevné vlasy

U čeho bychom tedy mohli začít v tak rozsáhlém tématu jako je zdraví našich vlasů? Nejdůležitější bude jistě strava a spánek, popřípadě i náš denní režim. Psychika a míra stresu hrají také zásadní roli. Abychom naše vlasy příliš nezatěžovali zevnitř, měli bychom samozřejmě dodržovat pravidelnou spánkovou rutinu, jíst zdravě a vyváženě a udržovat míru běžného škodlivého stresu na minimu. Víme, že je velmi těžké dosáhnout duševní dokonalosti a proto pro vás máme další triky, jak si krásné vlasy udržet.

Co by vás možná nenapadlo, ale může být velkým problémem, je vlasová kosmetika. Myjete-li si vlasy každý den, doporučujeme rozhodně ubrat. Místo výživných kondicionérů a masek, kterými se snažíte každý den vlasy vyživovat, jim ubíráte na jejich přirozeném stavu a především sami sebe obíráte o tu nejlepší vlasovou masku, kterou není nic jiného, než váš vlastní kožní maz. Vlasová pokožka se potřebuje sama držet v určité homeostáze, proto nechte občas vlasy pořádně promastit, uvidíte, že rozdíl poznáte po několika dnech po umytí okamžitě. Pokud jste již tento krok absolvovali, zkuste změnit šampon – je možné, že vaší pokožce bude svědčit něco více přírodního, je potřeba se pokud možno vyvarovat kosmetice z drogerií a najít si značku, která pro vás bude ideální.

slavnostní účes

Zvažujete, že zapojíte do vlasové rutiny i některé speciální přípravky a doplňky stravy? Doporučujeme vlasovou péči rozhodně podpořit i touto cestou. Zvolit můžete přípravky na přírodní bázi, spíše než ty, které pocházejí z chemických zdrojů. Ideálním doplňkem péče je MSM pro zvýšení kvality vlasů https://www.nakliceno.cz/blog-o-zdrave-vyzive/msm-pro-zvyseni-kvality-vlasu/. Obsahuje především síru a látky potřebné pro správnou výživu naší pokožky, které nalezneme v některých druzích čerstvé zeleniny.