Jaké výhody nabízí YouTube video downloader?


Není pochyb o tom, že server YouTube patří k nejnavštěvovanějším internetovým stránkám. A není divu, najdeme zde nespočet videí na kterékoliv téma, které nás napadne, ať už se jedná o hudbu, počítačové hry, nebo přírodu.

Samozřejmě je pochopitelné, že mnoho lidí zde má nějaká svá oblíbená, na která se často dívá. A stejně tak lze porozumět tomu, že by si tato videa nejraději stáhli. Koneckonců, výhody jsou na první pohled patrné.

youtube1

V první řadě se nemusíme bát, že autor či sever samotný dané video smaže. To by bylo špatné, neboť by to znamenalo, že se na něj již nebudeme moci nikdy podívat. Dále je výhoda v tom, že si jej můžeme pustit kdykoliv, tedy i ve chvíli, kdy nemáme k dispozici připojení k internetu. A to je rozhodně něco, co mnoho lidí láká.

Dalo by se tedy říci, že použít YouTube video downloader je dobrý nápad. Je tomu ale tak skutečně vždy? Jsou totiž i okolnosti, kdy se to příliš nevyplatí.

V první řadě si musíme uvědomit, že jak program samotný, tak i stažená videa budou zabírat určité místo v paměti počítače. Tím pádem může dojít ke snížení jeho rychlosti, což není vždy příjemné. Zvláště pokud například hrajete počítačové hry, potřebujete, aby skutečně vše šlo naprosto hladce. Je tedy skutečně dobré napřed zvážit, kolik paměti máme ještě volné, a zda to náš počítač nějak neovlivní.

youtube4

Dále je zde otázka, jak často se na ono konkrétní video díváme. Skutečně je to tak často, aby se nám vyplatilo schovávat jej u sebe v počítači? A skutečně bude taková ztráta, pokud bude smazáno?

V neposlední řadě je pak dobré zvážit, jak velkou šanci dané video má, že jej autor nebo server smaže. V největším nebezpečí jsou pak reakční videa například na nejrůznější filmy či seriály, která bývají pravidelně blokována a mazána. Je tedy dobré stáhnout je dříve, než k tomu dojde.

Je tedy vidět, že je potřeba uvážit poměrně dost věcí. Věřte ale, že se to nakonec rozhodně vyplatí.