Kouzelné dekorace ze jmelí


Když je řeč o jmelí, spousta z nás si právem vybaví čas Vánoc. Tato rostlina, která je symbolem štěstí a bohatství, se stala součástí adventních i vánočních dekorací. V tuto dobu ji najdete kdekoliv na trzích, v květinářství a zahradnictví. Ať už si koupíte jmelí zelené nebo barvené, nemělo by vám o svátcích doma chybět. Při nákupu si vybírejte rostlinky, které mají svěže vypadající lístky a na noc je nechte na chladnějším místě, aby se příliš rychle nevysušily.
jmelí bobule
Co všechno můžeme jmelím dekorovat?
·         Věnec na stůl i k zavěšení, na který jednoduše pomocí drátku připevníte snítky jmelí. Velmi dobře vypadají také na přírodním dřevěném věnečku. Tuto přírodní krásu není mnohdy ani nutné dále výrazně přizdobovat.
·         Namísto větviček jehličnanů do slavnostního svícnu použijte jmelí.
·         Tradiční svazek jmelí ovázaný stuhou, zavěšený v místnosti na lustru, garnýži nebo v okně.
·         Ještě slavnostněji můžete svazek umístit na dveře a přidat ozdoby na stromeček, například malé baňky nebo jiné lehčí dekorace.
·         Větvičky chvojí, jmelí a okrasné bobule naaranžujte do vázy a postavte na stůl.
·         Při přípravě štědrovečerní tabule doplňte prostírání o malé kytičky jmelí.
·         Na zabalený dárek pod provázek nebo mašli zastrčte spolu se jmenovkou kousek jmelí.
·         Ven na okno do truhlíku vytvořte aranžmá z větví jehličnanů, červených bobulí, šišek a nezapomeňte je doplnit o čerstvé jmelí.
·         Chcete-li mít trvalejší výzdobu, na internetu seženete v podobě jmelí i svítící umělé girlandy.
Zvyk zavěšování a líbání se pod jmelím k nám přišel pravděpodobně z Anglie. Jeho kouzlo však funguje pouze tehdy, jestliže jím někoho podarujete. Tím přinesete radost, lásku a zdraví do jeho příbytku. Čím více bílých bobulek jmelí má, o to více štěstí v příštím roce jeho majitele čeká.
britská krátkosrstá kočka
Jelikož jmelí obsahuje jedovaté látky, pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky, buďte při zdobení obezřetní. Jakmile začne opadávat, raději jej přesuňte nebo odstraňte.