Sledování televize přes internet

Je tomu opravdu tak. Televizi můžete v dnešní době sledovat už i přes internet. Díky tomu, že počet počítačů v domácnostech roste a s tím i rychlost připojení, začíná přibývat i televizních společností, které začínají vysílat i přes internet.
K přenosu dochází pomocí streamingu, který spočívá v postupném načítání dat, které se mnohdy načítají až chvíli před tím, než se divákovi zobrazí. Je to dobré v tom, že divák aspoň nemusí čekat, až se mu načte celé video ze samotného záznamu.
narcisky u pc
Pro streaming se používá několik formátů, ale bohatě vám postačí přehrávač jako je Windows Media Player. Ten se nachází v operačním systému Windows, takže jej nemusíte nikde stahovat, protože jej má zaručeně každý počítač.
Rozhodně má sledování televize přes internet velké výhody. Jednou z nich je například to, že diváci nejsou limitováni místem sledování. Můžete si tím pádem pustit televizi ať už v práci nebo ve škole. Můžete dokonce sledovat i zahraniční televize, které jsou mnohdy zajímavější.
deformace tv
Mezi nejoblíbenější typ vysílání patří zpravodajství. Příkladem může být CNN či BBC.
Určitě ale také mezi jedny z nejnavštěvovanějších patří i hudební stanice, mezi které můžeme zařadit například MusicBox či MTV.
Sledovat můžete dokonce i NASA TV a mnoho jiných zajímavých televizních pořadů.
Už i u nás v České republice dost televizních společností vysílá právě přes internet. Nevýhoda je ale v tom, že živému vysílání brání autorský zákon a tak televize většinou vysílají pouze ty pořady, které jsou vlastní výroby.
Mezi televizní společnosti, které můžete sledovat na internetu u nás, patří například ČT1, ČT2, Nova, Prima atd.
Je více než jasné, že bude ještě určitě nějakou dobu trvat, než kvalita sledování na internetu bude stejná jako v televizi. Určitě to bude mít nějakou budoucnost a na internetu budeme moct sledovat čím dál tím více programů. Jaké další to budou? To ukáže až čas.