Betonové ploty Praha se staví na desítky let – není to jen sezonní záležitost

Betonový plot dnes uvidíte v každém městě. Stal se současným hitem vzhledem ke konkurenceschopnosti k ostatním typům zděných staveb oplocení. Poskytuje všechny podstatné vlastnosti, jako cihly či tvárnice, a je výhodný i v jiných směrech.

Žádná zdlouhavá a složitá příprava – žádné složité vyměřování, výkop a betonáž obvodového věnce, na který se pak pokládají cihly a tvárnice. Pouze se musí přesně vyměřit rozteč svislých sloupků, mezi něž se zasouvají tenké svislé desky. Sloupky se mohou v zemi zpevnit pouze štěrkovou navážkou, nebo zabetonovat, v závislosti na výšce oplocení a volbě, zda se jedná o dočasné řešení, které budete později demontovat a stavět jinde, anebo půjde o pevný, dlouhodobý projekt.

cihlová zeď

Desky se mezi sloupky pouze vsouvají do drážek a drží na sobě vlastní vahou. Jsou velmi těžké (zhruba 80 kg) a nelze říci, že by povětrnostní podmínky konstrukci nějakým způsobem narušovaly i přesto, že není zpevněna žádným lepidlem. Montáž je tedy poměrně rychlá, plot nezabírá moc prostoru, protože jsou desky velmi tenké, přibližně 6 cm, ovšem zdvihají se do výšky až dvou metrů, což vyžaduje dobrou fyzickou kondici. Nejste-li dostatečně zdatní, vyplatí se zvážit montáž firmou, která betonové ploty Praha dodává na trh.

růže na plotě

Zajímavý vzhled – životnost těchto výrobků se odhaduje na desítky let, to tedy znamená, že s největší pravděpodobností budete mít oplocený pozemek na očích po zbytek života. Je tudíž žádoucí věnovat patřičnou pozornost při výběru nejen kvalitě materiálu, ale i jeho vzhledu. A to právě bývá nejobtížnější úkol. Zapomeňte na zbrklé rozhodování na poslední chvíli – uvařte si kávu, usedněte k počítači, využijte fotografií vašeho objektu a přikládejte k nim různé vzorky desek a sloupků. Zkuste je kombinovat se dřevem, předsadit před ně hypoteticky živý plot nebo okrasné dřeviny, volte spíše kontrastní barvy, než abyste se snažili za každou cenu strefit do shodného barevného odstínu s blízkým okolím.