OILSEED SERVIS s.r.o. prodává i velmi kvalitní piniové ořechy ze sibiřské Tajgy

Na trhu se dnes vyskytuje velké množství různých druhů semínek a ořechů. Zájem o tyto superpotraviny neustále roste, přibývá i jejich prodejců, specializovaných e-shopů, které vám zajistí přepravu zboží až přímo domů. Tím jednak snížíte pravděpodobnost kontaktu s infikovanými lidmi Covidem-19 v obchodech, a také konzumací ořechů postavíte proti tomuto viru pevnou hráz v podobě silného imunitního systému.

sibiřské pinie

Piniové oříšky z čistého prostředí

Mezi Benešovem u Prahy a městem Tábor se rozléhá velmi působivá krajina, kterou přezdíváme Česká Sibiř. Odpovídá svým tvarem a klimatickými podmínkami rozsáhlé oblasti v Rusku, je to kraj velmi drsný, ale nesmírně pohledný a především nezasažený průmyslovou činností. Můžete si jej prohlédnout za jízdy z vlaku, vypraveného z Prahy do Českých Budějovic.

piniové oříšky

Pokud takovému výletu neodoláte, pak si možná vybavíte, jaká panenská příroda by vás mohla potkat v opravdové ruské pustině. Mimo jiné tu v té mírnější a teplejší části sibiřské Tajgy rostou i piniové borovice, které plodí drobná jádra, podobná oříškům. Piniové oříšky jsou velice chutné, ať už je konzumujete přímo syrové, anebo lehce opražené. Pražením se zvyšuje jejich stravitelnost, a pokud trváte na oříšcích ryze přírodních, ty je vhodné nejprve namočit na několik hodin do vlažné osolené vody.

Pinie rostou také v jiných oblastech světa, například v Itálii nebo v Číně, ovšem ty sibiřské patří k nejlepším na světě. Jednak rostou v naprosto čistém prostředí, nezasaženém průmyslovým spadem, což nelze tvrdit např. o Číně, a pak jim prospívají živiny obsažené v sibiřské velmi úrodné půdě.

A co vlastně piniové oříšky obsahují?

Jsou velmi bohaté na nenasycené mastné kyseliny, jinými slovy na zdravé tuky a také na vysoký obsah proteinů a složitých sacharidů. Jsou v nich ukryty vitamíny skupiny B, vitamín E a další látky, působící v těle jako antioxidanty, likvidující volné radikály.

Piniové ořechy od společnosti OILSEED SERVIS s.r.o. pochází výhradně ze Sibiře. Lze je dlouhodobě skladovat řadu měsíců a tím pádem je vhodné zvážit nákup většího balení s množstevní slevou.