Jak je to s ubytováním v Praze? Kam mohou složit hlavu batůžkáři?

Pokud si chcete užít dovolenou v našem hlavním městě, přičemž si přejete, abyste neutratili příliš mnoho peněz, můžete se setkat s jistými obtížemi.
Hlavní město láká na mnoho věcí, které lze vidět
Můžete navštívit klasická místa, jako jsou Karlův most, Prašná brána, Letná, Pražský Hrad, ale také místa, jako je Zoo, Žižkov, Židovský hřbitov nebo vzdálenější atrakce, na které se chodí podívat stovky cizinců denně.

most

–          Praha je nádherná, ale drahá
Bohužel platí, že čím navštěvovanější město, tím je zde všechno dražší. Pokud vás zajímá, kde složit hlavu, aniž byste utratili příliš mnoho, může vám tento článek pomoci. Můžete se ubytovat v několika typech nocleháren, které jsou levnější než klasické hotely, kterých je po Praze spousty.
Dokonce i v hlavní metropoli naší republiky se dá ubytovat levně

ložnice

1.       Vysokoškolské koleje
Jedním z tradičně nejlevnějších ubytování v hlavním městě jsou vysokoškolské koleje. Jedná ale spíše o několikadenní možnost složení hlavy, protože vysokoškolské koleje jsou zřídka volné. Většinou se stává, hlavně v letních měsících, že sdílíte pokoj s dalšími, pro vás zcela neznámými, lidmi. Vysokoškolské koleje fungují tak, že je několik pokojů, velmi malých většinou se dvěma postelemi, propojených s jednou kuchyňkou a jedním sociálním zařízením.
Ovšem klidně se můžete dostat na cenu tři set korun za noc.

socha

2.       Ubytovny
Pokud si vyberete ubytovnu, která se nachází dále od centra města, například v Praze 6-10, je docela možné, že můžete mít ve dvojici pokoj sami pro sebe, jedno sociální zařízení na patře a většinou zde není k dispozici kuchyň. Na druhou stranu ale v místnostech, kde s vámi bude nocovat více lidí (jedná se až o deset lůžek v jedné místnosti), může se cena jedné noci snížit až na sto deset korun za noc.