Jak zabavit děti venku?

Venku svítí sluníčko a fouká příjemný vánek a to znamená jediné, vyrazit ven a nadýchat se čerstvého vzduchu. Zvlášť pak malé děti, pro které je pobyt venku nesmírně důležitý a přeci jenom venku je daleko víc legrace než uvnitř domu. Pokud vám pomalu dochází nápady, jak malé raubíře venku zabavit, poradíme vám pár tipů, které vás nebudou stát skoro nic, a děti přitom zabavíte na dlouhé hodiny.Smějící se holčičky

Jde to i bez počítače nebo televize e
Děti se dokážou snadno zabavit i bez počítače nebo televize, pouze jim musíte vymyslet aktivitu, která je bude bavit natolik, aby na moderní technologie alespoň na chvíli zapomněly. Malé děti by měly poznávat svět hlavně přímým kontaktem a ne přes obrazovku televize nebo počítače. Pobyt na čerstvém vzduchu je navíc zdraví a vaše děti nabije energií, což tedy může být i na škodu. Můžete i ovšem pobyt venku užít všichni pohromadě, místo toho abyste ho promarnili zavření doma.

  • Vsaďte na procházky nebo jízdu na kole či odrážedle

Léto jistě nabízí bezpočet možností, jak se zabavit. Stačí vytáhnout z garáže odrážedlo pro holčičky https://www.chytraliska.cz/produkt/odrazedlo-ruzove-kvetinove/ i kluky, pro větší děti pak kolo a vyrazit společně na menší projížďku po okolí. Pro děti je jízda na kole přirozenou formou, jak zlepšovat svoje jízdní dovednosti a pro dospělé zase forma cvičení, díky kterému protáhnou své tělo po celodenním sezení u počítače. Cílem výletu může být nedaleké koupaliště nebo dětské hřiště.
Zábavná procházka

  • Malujte si na silnice i chodníky

Nejoblíbenější aktivita všech malých i velkých je bezesporu malování. Dítě se u něho zabaví na celé hodiny a nemusí to být pouze s papírem v ruce u jídelního stolu. Dejte dítěti do ruky křídy a nechte ho pomalovat příjezdovou cestu nebo chodník. Křídové barvičky se dají velmi snadno odstranit nebo stačí počkat do prvního deště. Pokud už kreslení děti omrzí, můžete jim nakreslit skákacího panáka a hraní může pokračovat.