Retro móda

Líbí se vám móda 40.,50. a 60 – tých let? Nejste sami. V současnosti přibývá příznivců tohoto módního odkazu. Mnoho z nás má již dost „rychlé módy“ a nepřeberného množství nekvalitního oblečení, kterým nás stále zavalují obchodní řetězce. Stále více žen touží po tom, aby jejich oblečení zdůrazňovalo jejich ženskost a tuto vlastnost mají právě typy oblečení z době před cca 80–60 -ti lety. Prohlížíte si ve starých albech fota vašich babiček a zdají se vám tak nějak více upravené než vaše současnice? Ano, je to tak, tehdy bylo „in“ být vkusně oblečené.dívka na kostkované dece a halenkou s carmen výstřihem Pin up charakterizují krátké zvonové nebo kolové sukničky, povětšinou s puntíky nebo drobnými kvítky a nezbytnou naškrobenou spodničkou, doplněné o košili s krátkým rukávkem s rozhalenkou. A ve vlasech se skvěl uvázaný šátek na způsob čelenky, nejlépe ve stejném materiálu jako sukně. Šaty i sukně tehdy měly zdůrazněný úzký pas. Boty se nosily zásadně lodičky v jednoduchém tvaru. Dalším doplňkem byly korále, ty nesměly chybět. Do ruky malá kabelka a na rty červená rtěnka. Kalhoty se nosily po kotníky, úzké, 7/8 délky. Často na nich byl vzor vichy káro. I plavky té doby byly velmi ženského vzhledu. Podprsenky byly vyztuženy tak, aby vyniklo poprsí jejich nositelek. A také na nich byly puntíčky. dívka v puntíkovaných šatech v kině

I dnes je oblíbený styl retro

Shlédla jste se v tomto způsobu odívání? Na internetu dnes najdete velké množství obchodů, které se zabývají retro modou https://www.girltime.cz/moda-a-styl/. Najdete v nich všechny druhy oděvů i ve stejných barevnostech, vzorech a střizích, jako byly kdysi v době své největší slávy. Stačí si zadat do vyhledávače slovo „retro móda“ a prohlížeč vám nabídne celou řadu obchodů.
Pokud rády navštěvujete second handy, poohlídněte se po oděvech tam. Ve větších městech jsou i vintage shopy, kde je možné najít doslova poklady z doby, kdy světu odívání vládla ženskost.