Stěhování za každého počasí

Víte o tom, že termín stěhování v Praze 14 Stehovani-mamut je vždy pro seriózní stěhovací firmu závazný natolik, že ji neodradí nepřízeň počasí? Pokud vyloženě nedochází k nebezpečným meteorologickým jevům, jako jsou záplavy či hurikány, není důvod odkládat stěhovací proces na neurčito. Důležité je, abyste si toto uvědomovali i vy, jakožto klienti, a připravili se na situace, které mohou stěhování tak trochu zkomplikovat.

stěhování krabice s věcmi

Silný vítr – i za silnějšího větru lze stěhovat, ale pamatujte na to, aby byly všechny předměty důkladně před větrem chráněné. Nejhorší vliv má vítr na pokojové rostliny, ty musíte bezpodmínečně zabalit do vysokých kartonových či plastových krabic, aby je silný vichr nepolámal. Vítr může znepříjemnit práci tím, že povolí obaly kolem některých předmětů, které se vám pak zamotají pod nohy, proto všechny krabice a spotřebiče důkladně zalepujte více vrstvami lepicí pásky.

balení věcí při stěhování

Déšť a kroupy – silný nárazový déšť dovede rychle rozmáčet krabice anebo poškodit nezabalený nábytek. Nepodceňujte vodní srážky a balte raději vše do bublinkové fólie či stretch fólie, aby se voda vůbec nedostala k povrchu předmětů. Možná, že ve stěhovací den vysvitne slunce a po dešti nebude ani památky, ale za hodinu se může přihnat bouřka a všechno je jinak.

Sněžení, led, námraza – tyto jevy jsou nebezpečné hlavně při přenášení břemen, kdy to podkluzuje a můžete přijít k úrazu a zároveň pád věcí na chodník může znamenat jejich poškození či zničení. Jestliže se tyto meteorologické jevy očekávají, buďte bdělí a nachystejte si včas posypový materiál, nejlépe písek, popel a sůl.

Letní vedra – horko nesvědčí zejména rostlinám a zvířatům, musíte je chránit před vysokými teplotami a prudkým sluncem, rostlinám zabezpečit dostatečnou závlahu a zvířatům přístup k vodě na pití. Nezapomínejte ani na sebe, dehydratace může být při stěhování poměrně častá, neboť v tom fofru myslíte na spoustu jiných věcí.