Je lepší bankovní nebo nebankovní půjčka?

Přemýšlíte už delší dobu nad půjčkou, ale nevíte, jakým krokem se vydat? Nezoufejte, v podobné situaci se teď nachází spousta dalších potencionálních klientů úvěrových společností. Nebankovní nebo bankovní společnost, která bude lepší? V našem článku se dozvíte ty nejdůležitější rozdíly mezi nimi a sami se nakonec můžete rozhodnout, která varianta je pro vás přijatelnější.

Banky stále patří mezi hlavní poskytovatele úvěrů

Mnoho lidí volí právě úvěr v bance, neboť právě ta v nich vyvolává jakýsi pocit důvěry. Už tak nějak automaticky vnímá naše povědomí banku jako finanční subjekt, který je stabilní a kam míří v případě jakéhokoliv finančního problému. Do banky většinou zavítáme v případě, kdy potřebujeme typický bankovní úvěr většího rozsahu.

vzájemná dohoda

Povětšinou se jedná o účelové půjčky, které jsou sjednávány za konkrétním účelem, a obvykle se jedná o větší finanční obnos. V případě, kdy se rozhodnete o tento druh úvěru, je potřeba počítat s delší dobou na vyřízení. Ovšem už i banky přicházejí na trh s novými typy rychlých půjček. V tomto případě se jedná o neúčelové půjčky v nižších částkách, které se velmi často nabízejí klientům jako doplněk k jejich běžnému nebo spořicímu účtu. Je to právě existence účtu klienta u banky, která vede k rychlejšímu sjednání takového druhu půjčky, jelikož banka má představu o vašich příjmech a výdajích.

Nebankovní společnosti půjčí pár stovek korun i několik milionů

čtení smlouvy

Rychlé půjčky v řádech několika set nebo tisíce korun jsou doménou hlavně nebankovních společností. Neúčelový hypotéka zase může být skvělý finanční produkt, pokud potřebujete větší obnos peněz a nevyhovují vám striktní pravidla banky. Pokud se zaměříte na nebankovní instituce, které mají dalekou historii a jsou dobře známé a klienty prověřené, nemusíte se zpravidla ničeho obávat. Překvapí vás i benevolentnost takových úvěrů.