Hubnutí není vždy trápení

Nadměrné množství kilogramů vede neodvratně k mnoha zdravotním problémům. Těm se dá ale vyhnout či je alespoň zmírnit, a sice pomocí vhodné stravy a pohybu.

Hubnutí není vždy trápení

Obezita není něco, čím bychom se chlubili. Nejen, že nevypadá vůbec dobře, ale co je mnohem důležitější – je nezdravá. Člověk s nadměrnou váhou prostě není v pořádku, a to jak po fyzické, tak i duševní stránce. Ano, obézní lidé mají statisticky daleko více problémy se svou psychikou. Zdá se, že množství tuku v těle přímo koreluje s kvalitou duševního zdraví. Samozřejmě, že deprese či úzkosti může dostat i člověk s tělem atleta, ale je to mnohem méně pravděpodobné než u jedince, který disponuje velkou nadváhou.

Hrozny a holka

Jak z toho ale ven? Vypadá to jako začarovaný kruh, ale i ten se dá v určité části rozetnout. Jako první by si každý měl spočítat na speciální BMI kalkulačce, jak na tom vlastně je. Jsou totiž lidé, kteří sice mají dle váhy obezitu, ale vzhledem k jejich výšce a věku jsou vlastně v tomto ohledu v pořádku. V případě, že BMI bmikalkulacka.cz neukazuje nic hezkého, je dobré se dát do práce.

Hubnutí

Po vhodném jídel se hubne

Nikoho asi příliš nepřekvapí, že zásadní pro hubnutí je jídlo. Co člověk sní, to se pak odrazí i na jeho hmotnosti a obecně množství tuků v tělesné schránce. Je tedy jasné, že obézní lidé musí skoncovat s dobrůtkami sladkého, slaného i tučného typu. Už žádné smažené pochutiny ani cukrářské výrobky. Tuto stravu musí nahradit primárně zelenina, luštěniny, ryby, kuřecí a v menší míře odpoledne i ovoce. S takovou stravu se pak hubne snadno.

Jídelníček

Každý tak nějak zhruba ví, co by měl a co by neměl během diety jíst, ale ne každý je schopen si vypracovat opravdu vhodný jídelníček, který ho zasytí, bude mu chutnat a zároveň po něm neztloustne, ideálně spíše bude na váze ubírat. Takovýto jídelníček může vypracovat expert na danou problematiku, což je třeba dietolog nebo profesionální odborník na výživu. Je pravdou, že alespoň v druhém případě nejsou tyto rady většinou zadarmo, ale vzhledem k tomu, že si získaný jídelníček může klient postupem času sám upravovat a modifikovat, jedná se v podstatě pouze o jednorázovou platbu, a to jde vydržet.