Zacvičte si s vysavačem u bazénu

Připadá vám zametání chodníku koštětem, vysávání koberců, nabírání písku lopatou anebo vytírání podlahy mopem natolik primitivní, že se touto činností nehodláte zabývat, a sjednáte si na ní buď nějakou pracovní sílu, anebo tím pověříte robotické systémy? Pak ovšem děláte velkou chybu. Vysvětlíme vám, jaké přednosti právě tento druh pohybu vykazuje, a proč bychom jich měli využívat častěji:

bazén s krásným výhledem

Zaměstnáváte mnoho svalů včetně těch zakrnělých či odbývaných – při práci s různými tyčovými nástavci, což jsou např. lopaty, rýče, košťata a bazénové vysavače na teleskopické tyči, se uvádí do činnosti opravdu mnoho svalů, téměř většina v našem těle. Zaměstnáte i břišní svaly a svalstvo hluboko uložené kolem páteře. Pracovat budou i zádové svaly a ty bývají hlavně u sedavého zaměstnání hodně ochablé, mimochodem, víte, že např. kulturisté záměrně procvičují zádové svaly cvikem, známým jako „mrtvý tah“, kdy se zvedají z předklonu pouze zády, a s činkami v dlaních? Mrtvému tahu se hodně podobá právě práce s ručním vysavačem bazénu.

dívka v bazénu

Endorfinů není nikdy dost – fyzická práce a sport uvolňují v organismu hormony, zvané endorfiny. Zlepšují náladu, zvyšují psychickou i fyzickou odolnost, a mimo jiné přispívají i k odbourávání stresu. Každý pohyb se počítá a zejména ten, co není příliš namáhavý, resp. je namáhavý tak, aby se endorfiny začaly vyplavovat rychle, a umožnily tak prožít příjemné pocity z fyzické činnosti. Práce s ručním vysavačem se řadí k těm činnostem, s nimiž budete mít jak dobrý pocit z odvedené práce, tedy čistého bazénového dna, tak i z fyzické námahy, kterou tu musíte vynakládat. Možná, že vás bude zároveň hřát vědomí, že také výrazně ušetříte, protože ostatní typy bazénových vysavačů jsou mnohem dražší, přitom zastanou stejnou práci, jako vy (pokud ji odvedete poctivě a zodpovědně).