Každý majitel bazénu moc dobře ví, že udržet naprosto čistou vodu bez filtrace nelze. Je to totiž ona, která zachytí jemnější špínu. Ne, netvrdím, že jste špindírové a lezete do vody špinaví. Jde například o navátý prach, který ve vodě plave. Ten, který je těžký a sedne si na dno, tak na ten se musí vysavačem. Ale ten další bere na své triko právě filtrace.
V podstatě jsou dva nejpoužívanější druhy. Je to kartušová a písková. Tyto jsou nejpoužívanější a obě mají své výhody a nevýhody. My se však podíváme na filtraci, kde je místo písku požito něco jiného. Hádejte co. Ne, nesnažte se, je to zeolit. Že ani nevíte co to je. No, z toho si nic nedělejte, já to také nevěděl. Nuže, podovolím si použít pár slov z Wikipedie. Držte si klobouky, protože to bude drsné. Tak tedy, zeolity jsou krystalické hydratované alumosilikáty alkalických kovů a kovů alkalických zemin.
Tak co, už víte oč jde? Ne. No, to nevadí, povíme si to laicky i když to nebude přesné. Jde prostě o drobné štěrkové kamínky, které jsou porézní a mají velkou sorbční schopnost. Tak vidíte, že to jde i srozumitelně. Právě tato schopnost a další jiné jsou velkou výhodou proti náplni pískové. Proto se dá říci, že zeolit je o hodně účinnější nežli písek.
Aby byl naprosto optimální, musí se většinou nadrtit, a právě tato drť dokáže s vodou udělat pravé zázraky. A nechtějte ušetřit a koupit si zeolit někde levnější, protože ten nemusí být do filtrace vhodný. Pro vaši rychlou filtraci se musí použít jen ten nejtvrdší s menší velikostí pórů. Těchto požadovaných parametrů a kvalit dosahují zeolity z Austrálie.
Zeolit do filtrace rozhodně nakupujte pouze v zavedených obchodech, kde se můžete i poradit. Na jeden z nich se dostanete kliknutím na odkaz výše v článku. Zde si můžete vybrat co potřebujete a po zaplacení objednávky se zboží ihned vydá na cestu k vám.