Boj za čistou vodu

Každý majitel bazénu moc dobře ví, že udržet naprosto čistou vodu bez filtrace nelze. Je to totiž ona, která zachytí jemnější špínu. Ne, netvrdím, že jste špindírové a lezete do vody špinaví. Jde například o navátý prach, který ve vodě plave. Ten, který je těžký a sedne si na dno, tak na ten se musí vysavačem. Ale ten další bere na své triko právě filtrace.

V podstatě jsou dva nejpoužívanější druhy. Je to kartušová a písková. Tyto jsou nejpoužívanější a obě mají své výhody a nevýhody. My se však podíváme na filtraci, kde je místo písku požito něco jiného. Hádejte co. Ne, nesnažte se, je to zeolit. Že ani nevíte co to je. No, z toho si nic nedělejte, já to také nevěděl. Nuže, podovolím si použít pár slov z Wikipedie. Držte si klobouky, protože to bude drsné. Tak tedy, zeolity jsou krystalické hydratované alumosilikáty alkalických kovů a kovů alkalických zemin.

zeolitová drť

Tak co, už víte oč jde? Ne. No, to nevadí, povíme si to laicky i když to nebude přesné. Jde prostě o drobné štěrkové kamínky, které jsou porézní a mají velkou sorbční schopnost. Tak vidíte, že to jde i srozumitelně. Právě tato schopnost a další jiné jsou velkou výhodou proti náplni pískové. Proto se dá říci, že zeolit je o hodně účinnější nežli písek.

zeolit

Aby byl naprosto optimální, musí se většinou nadrtit, a právě tato drť dokáže s vodou udělat pravé zázraky. A nechtějte ušetřit a koupit si zeolit někde levnější, protože ten nemusí být do filtrace vhodný. Pro vaši rychlou filtraci se musí použít jen ten nejtvrdší s menší velikostí pórů. Těchto požadovaných parametrů a kvalit dosahují zeolity z Austrálie.

Zeolit do filtrace rozhodně nakupujte pouze v zavedených obchodech, kde se můžete i poradit. Na jeden z nich se dostanete kliknutím na odkaz výše v článku. Zde si můžete vybrat co potřebujete a po zaplacení objednávky se zboží ihned vydá na cestu k vám.