Proč alespoň zvážit jako alternativu bydlení mobilheim

Technický vývoj současné civilizace výrazně předběhl ten duchovní, máme sice k dispozici úžasné vymoženosti, ale díky negativním lidským vlastnostem musíme čelit mnoha problémům a nedostatkům v mezilidských vztazích. Z této skutečnosti se také odvíjí pohled na výhody a nevýhody mobilních domů.

mobilní dům

Po technické stránce jsou již mobilheimy https://www.lavarohouse.cz/ na takové úrovni, že umožňují dostatečný komfort pro tříčlennou rodinu. Pro celoroční bydlení jsou zateplené, nevyžadují náročnou údržbu a životnost se počítá na desítky let. Nevýhody vyplývají spíše z toho morálního aspektu – nelze je financovat hypotékou, pouze úvěrem s vyššími úroky, anebo v hotovosti. Většinou se toto řeší prodejem stávajícího bytu, vypořádáním dědictví, nebo půjčkou v rámci rodinných vztahů či s pomocí přátel.

Čím nás mobilní dřevostavby oslovují

Vzhled – moderní objekty se podobají nízkoenergetickým stavbám, vypadají mnohem lépe, než sezonní malé domky na podvozku, co jsou k vidění v kempech. Jsou plně vybavené a doplníte-li je terasou s posezením a okrasnými stromy a keři, máte k dispozici komfortní, pěkné a útulné prostředí.

okrasná květina

Jste ve svém – k výhodám mobilheimů musíte také započítat náklady na provoz, resp. bydlení, které jsou nesrovnatelné s těmi v sídlištním bytě. Žádné nájemné, žádné daně ani poplatky, co jsou běžné v bytových domech. Spočítejte si, kolik ušetříte právě na těchto částkách a do propočtu také započítejte stres, kdy jste v nájemním bytě, co vám nepatří, a nikdy nemáte jistotu, jak dlouho v něm budete moci bydlet.

Energetická soběstačnost – velmi lákavý způsob, jak ještě snížit výdaje na bydlení, je realizace vlastní studny, odpadní jímky, vaření na propan-butanu, solární kolektory na ohřev vody či výroba elektrické energie a vytápění krbovými kamny na dřevo. Můžete tak být téměř nezávislí na inženýrských sítích a tím pádem také na cenách distributorů a dodavatelů energií.